Термопринтер: принцип роботи, види і застосування

Термопринтер – це сучасний друкарський прилад, який виводить на друк символи та зображення, використовуючи термочутливий папір, який нагрівається під час взаємодії з термоголовкою.

Використовуючи термопринтер, можна маркувати продукт, нанести штрихкод, надрукувати бирку, етикетку, ярлик на товар або нанести будь-який символ, штрихкод у необхідному кодуванні.

Термопринтер для печати чеков

Про основні функції термопринтера, в чому полягає принцип роботи цього приладу, в яких сферах його використовують та для чого, які типи термопринтерів існують на ринку – далі у нашій статті.

Види та класифікація термопринтерів

Існує декілька класифікацій термопринтерів: залежно від принципу роботи приладу та масштабів друку. Принцип роботи термопринтера – це спосіб переносу друку, який може бути прямим або термотрансферним. Останній термопринтер, своєю чергою, може бути сублімаційного типу та працюючим на принципі плавлення.

Термотрансферний тип друку здійснюється за допомогою спеціального рибону з фарбувальним покриттям. Коли головка термопринтера досягає високої температури та торкається рибону, покриття плавиться, і фарба створює зображення на стрічці.

термотрансферный способ печати

Зазвичай термопринтери з прямим друком використовуються для маркування тих товарів, які мають невеликий термін користування, а термографічні принтери – для продукції довготривалого зберігання.

Термопринтер з прямим друком

Термоголовка термопринтера з прямим друком при взаємодії з чутливою стрічкою створює на ній зображення. Кількість точок на один дюйм головки визначає якість друку. До прикладу, 200 точок достатньо для зображення штрихкоду.

Термографічний термопринтер приладу сублімаційного типу

Термографічні прилади сублімаційного типу використовують спеціальні стрічки, на яких з’являється зображення при взаємодії фарби з термоелементами. В цьому випадку якість друку залежить від температури термоголовки, що регулюється. Такий термопринтер, переважно, використовується у швейно-текстильній промисловості для друку етикеток.

Термографічний термопринтер, який працює за принципом плавління

Термографічний принтер, який працює за принципом плавління, може використовувати простий папір, а зображення на ньому змінюють насиченість залежно від температури, що регулюється. Друк за допомогою такого приладу відрізняється волого- та світлостійкістю.

Залежно від масштабів друку термопринтери бувають наступних видів:

 1. промислові;
 2. настільні;
 3. мобільні.

Промислові термопринтери

Промислові термопринтери використовують на великих підприємствах, де потрібно друкувати вироби у великих об’ємах. Такі прилади підходять для великих виробництв, складів, гіпермаркетів. Ці термопринтери можуть працювати безперервно. Зносостійкі, володіють властивістю високої швидкості друку – до 250 мм/с. За одну робочу зміну на такому принтері можливо надрукувати від 7000 етикеток або чеків.

Промышленный термопринтер

Настільні термопринтери

Настільні термопринтери – це прилади побільше: вони можуть важити до 2-3 кг. Швидкість друку такого принтера – від 80 мм/с. Такі прилади підключаються до персонального комп’ютера. Встановлюються вони в офісах на робоче місце маркувальника або касира, які друкують етикетки, штрихкоди або чеки. В настільних термопринтерах є відсіки для паперу. Окрім того, ці прилади оснащені пам’яттю, а значить, у них зберігаються зображення і логотипи.

Настольный термопринтер

Мобільні термопринтери

Мобільні термопринтери працюють від вбудованого акумулятора. У нього немає проводу, тому такий термопринтер ви можете розмістити у будь-якому місці. Він легкий та малогабаритний: приблизно від 300 г. Швидко друкує: приблизно 88 мм/с. Частіше всього мобільні термопринтери використовуються в торговельних залах, де можна роздрукувати етикетки, чеки або штрихкоди прямо поруч з продукцією.

Мобильный или компактный термопринтер

Термопринтери знаходять своє застосування у різноманітних сферах:

 • в торговельних складах – для маркування та обліку товарів;
 • у медлабораторіях та установах – для друку талонів або листів аналізів;
 • в ТРЦ – для друку квитків;
 • у фармацевтичній сфері – для обліку ліків та медпрепаратів;
 • в аеропортах – для друку посадкових талонів.

Як працює термопринтер

Відповідь на питання «як працює термопринтер» прихована у двох головних деталях приладу – друкувальній головці та спеціальній стрічці. Головка нагрівається до високих температур (до 200 градусів) та при взаємодії з папером випалює потрібний нам текст або зображення.
Термодрук сам по собі невисокої якості – малюнок може бути трохи розпливчатим під дією певних факторів із зовнішнього середовища. Якщо потрібно роздрукувати складніші варіанти, використовують принтери з термотрансферним друком. Їх характеристики ми описували вище.

Схема принцып работы термопринтера

Також важливим є те, що для термодруку не потрібно багато витратних матеріалів. Термопринтерам не потрібні ні картриджі, ні чорнила.

Щоб роздрукувати потрібну вам етикетку або чек, необхідно виконати 4 простих кроки:

 1. Створити візуальну форму та параметри виробу.
 2. Створити макет у спеціальній графічній програмі.
 3. Під’єднати термопринтер до комп’ютера за допомогою USB.
 4. Відкрити в програмі або редакторі розділ «Файл», де буде кнопка «Друк».

Програми для друку на термопринтері

Для друку чеків використовують спеціальну програму, яка дає можливість заповнювати необхідні поля в документ та роздрукувати документи за шаблоном. Ці ж програми автоматизують деякі бізнес-процеси та ведуть облік торговельних операцій, що дуже зручно. Іноді для цього достатньо касового спеціального ПЗ, яке йде в пакеті та програми для друку чеків. Однак якщо такий пакет ви не придбаєте, можна скористатись іншими варіантами: хмарні рішення, програми товарообліку або спеціальний додаток. Приклади таких програм: Bar Tender, Qlabel та інші).

Программы для термопринтера

Якщо вам потрібно автоматизувати процеси в торгівлі, без термопринтера вам не обійтись. Це незамінна річ у маркуванні та обліку товарів. Придбати якісні термопринтери відомих світових виробників можна в офіційних представників в Україні – компанії Maitek.