Як працюють вендінгові автомати і що це взагалі таке

Вендингові автомати – це автоматичні апарати, в яких здійснюється торгівля без продавця.

Головна місія таких пристроїв – зробити наше повсякденне життя простішим, зекономити часові та трудові ресурси у звичайній рутині.

Вендинговий автомат – це крупногабаритний об’єкт, що нагадує шафу. Кава, солодощі, снеки, іграшки – все це ми купуємо за допомогою торговельних автоматів. Принцип роботи автомату простий: ви опускаєте монети або заправляєте купюри в купюроприймач та взамін отримуєте товар. Той, хто встановив такий автомат, отримує дохід.

Вендинговий автомат

Вендингове обладнання

Що таке вендингове обладнання? Це комплектуючі пристрою торговельного автомату. Воно складається з завантажувальної ємкості для товарів, транспортувального апарату, апарату, призначеного для видачі товару, апаратів автоматики, купюро- та монетоприймачів. Вендингове обладнання також може складатись з апарату для створення необхідного температурного режиму та тиску, дозатора, електроапаратури та інших пристроїв.

Основне вендінгове обладнання

Корпус торговельного автомату, як правило, має форму шафи з дверцятами.

Завантажувальна ємкість для товарів може мати вид бункеру, шкафчика з полицями або комірками. У випадку з напоями така ємкість може бути герметичною.

Дозатори – це обмежувачі або відсікачі, які призначені для відділення необхідної порції або дози від загальної маси продукту.

Апарат для видачі товару являє собою різного виду товкачі, барабани або диски, що обертаються, стрічки, що висуваються, касети, які рухаються, і т.д.

Купюро- та монетоприймачі – мабуть, найголовніші комплектуючі торговельних автоматів, які забезпечують контроль оплати за товар.

Апарат для створення необхідного температурного режиму та тиску – це ізотермічна шафка з підігрівом або охолодженням, а також компресор із зжатим газом.

торговельний автомат

Види та типи торговельних автоматів

Торговельні автомати існують практично у будь-якій галузі. На заході вони давно замінили точки продажів з людським обслуговуванням. В нашій країні найбільш поширені термінали або кавові автомати, але виробництво не стоїть на місці та з року в рік бізнес впроваджує все більше автоматизованих вендингових автоматів. Існують такі типи торговельних автоматів:

  1. Автомати з продажу продуктів харчування – найпоширеніший тип, у якого є свої види:
  • кавові автомати та автомати з продажу іншої рідини (лимонад, вода)
  • снекові автомати (з шоколадками, цукерками, соленими снеками і навіть бутербродами).

Цей тип автоматів може підігрівати, готувати їжу та пакувати товар.

  1. Автомати речей – пристрої, які тільки набирають популярність. Тут продають одноразові або невеликі за розміром товари. Це можуть бути серветки, парасольки, канцелярія. Сюди ж відносяться і поштомати.
  2. Автомати послуг – пристрої, які встановлюють для надання послуг без продавця: масажне крісло, підзарядка, фотокіоск тощо.
  3. Ігрові автомати – це пристрої, які встановлюють в ТРЦ: караоке, танцювальний майданчик, автомат з іграшками тощо.

вендинговий автомат

Про прибуток від вендингових автоматів

Кожен тип вендингових автоматів приносить прибуток, оскільки продавець економить кошти на оренді приміщення магазину, заробітній платі персоналу, комунальних послугах. Але й в цьому бізнесі є свої правила.

Автомати з продажу продуктів харчування вимагають більше часу та уваги до себе, оскільки потрібно слідкувати, чи не зіпсувалась там їжа. Хоча в цьому випадку можна очікувати швидку окупність і заробіток. З обслуговуванням автоматів речей набагато простіше: товари там не зіпсуються. До того ж, сума, необхідна для їх запуску, мінімальна. Важче за все складається з автоматами послуг: це новинки і люди поки не звикли до робіт, які надають послуги, та важкі інструкції з користування їх відлякують.

Добре продуманою має бути установка торговельного автомату. Скажімо, ви хочете встановити кавові автомати. Потрібно дослідити територію – вигідніше всього це буде в місцях з великою скупченістю людей: біля метро, в торговельних центрах, на зупинках. Але враховуйте і розташування кафе та кіосків поруч, з якими вам доведеться конкурувати.

торговельний автомат

Виробники вендингових автоматів

Чи варто говорити про те, що без якісного торговельного автомату в сторону вендингового бізнесу навіть дивитись не варто. Від виробника напряму залежить термін його служби. Виберіть надійну компанію, а краще – офіційного представника, який виробляє потрібне вам вендингове обладнання.

Хорошим рішенням буде замовити оптом декілька автоматів.

В Україні є один надійний офіційний представник вендингової продукції таких світових виробників, як CUSTOM та CPI, – компанія Maitek. Вже понад 10 років Maitek забезпечує український ринок якісним торговельним обладнанням та запчастинами до нього.

вендинговий автомат

Вендинговий бізнес розвивається і в цьому є хороші перспективи для підприємців. Вивчіть ринок, знайдіть свою нішу та робіть простішим життя людей за допомогою торговельних автоматів.